Award Winners 2018
Award Winners 2018
Putney
MINI SINGING – KITTY MAE FALLON
JUNIOR SINGING – LOTTIE TIMONEY
SENIOR SINGING – CATHERINE STROUVALIS
MINI DRAMA – ABIGAIL DAVIES
JUNIOR DRAMA – GEORGIE HAINES
SENIOR DRAMA – AMELIA HARRIS
LITTLE STAR AWARD – AMARA PASSMORE
LITTLE STAR MEDALS: Evie, Darcey, Dolly, Lizzy, Violet, Coco & Aika.
MINI MUSICAL PRODUCTION – AMELIA STANGER
JUNIOR MUSICAL PRODUCTION – GEORGIE HAINES
SENIOR MUSICAL PRODUCTION – JESSICA THOMPSON
MINI BALLET – ANNA CAREY
MINI BALLET MEDAL – RONNIE GARETT-WOODWARD
JUNIOR BALLET – REBECCA WATTS
SENIOR BALLET – MATTI MUSK
MINI TAP – HARRIET SMITH
JUNIOR TAP – GRACE SALSONI
SENIOR TAP – LUCY HAZRATI
MINI MODERN – FLORRIE DIGGLE
MINI MODERN – ABIGAIL DAVIES
JUNIOR MODERN – GRACE ROUTLEDGE
SENIOR MODERN – MIA BYNON
MINI JAZZ – EZMAI ROBINSON
MINI JAZZ MEDALS – MABEL HARDIE & CHRISTINA TZANNATOS
JUNIOR JAZZ – IMANI TOPPIN
SENIOR JAZZ – BEATRICE FITZMAURICE
WIMBLEDON CUP – EDEN KENNEALLY & POPPY BOYD MAUNSELL
MINI ACRO AWARD – SCARLETT ALPASLAN-MULLEN
JUNIOR ACRO AWARD – LULU TELFER
SENIOR ACRO AWARD – ELLIE PETIT
MOST IMPROVED – SOPHIE MILLER
EFFORT AWARD – LAUREN PYECROFT
EFFORT MEDAL – LAIA ROVIRA, LIVIA & LIVIA VAN DEN BRINK, MCKENZIE, LILY SMITH, ELLE BLAKEMORE.
MINI PERFORMANCE AWARD – EMMIE WYATT
MINI PERFORMANCE MEDAL – KITTY MAE FALLON
JUNIOR PERFORMANCE AWARD – HOLLY DAVIES
SENIOR PERFORMANCE AWARD – ELLIE DE SOUZA
DANCER’S DANCER OF THE YEAR – MATTI MUSK
PERFORMANCE IN ‘THIS IS US’ CUP – GRACIE SALSONI
PERFORMANCE IN ‘THIS IS US’ CUP – CATHERINE STROUVALIS
UNIFORM SCHOLORSHIP – LILLIE & WILLOW CASS
THEATRE AWARD – MEGAN & MIA BYNON
JACKIE/IAN SCHOLARSHIP – LILY WYATT
NAN LUCIE AWARD – RONNIE GARETT WOODWARD
OUTSTANDING STUDENT OF THE YEAR AWARD – LILY WYATT
Award Winners 2018
Tolworth, Surbiton & Epsom
MINI JAZZ –DARCEY TURNER
MINI JAZZ MEDALS – Georgia, Dolly, Elizabeth, Ruby, Scarlett, Luca, Lilah, Emilia
JUNIOR JAZZ AWARD – ELLIE COUPE
JUNIOR JAZZ MEDAL – DEMI DIGGINS
SENIOR JAZZ – ELLIE PETIT
SENIOR JAZZ MEDAL – IMANI TOPPIN / HOLLIE PETIT
JUNIOR TAP – LOTTIE TIMONEY
JUNIOR TAP – KATIE DUNSTONE
JUNIOR TAP MEDAL – Holly, Amelia, Molly, Ronnie
BALLET AWARD – MOLLY NOTT
BALLET AWARD – OLGA NATONSKA
BALLET CUPS – LARA & ALESSANDRA
MINI MODERN AWARD – RONNIE GARETT-WOODWARD
MODERN MEDAL – MAYA MANNING
JUNIOR MODERN AWARD – FLORRIE DIGGLE
SENIOR MODERN AWARD – TEAGEN WHITING
MOST IMPROVED – KACI CONDER
MOST IMPROVED MEDAL – BEATRICE COLLINS
EFFORT AWARD – GRACE CONDER
EFFORT AWARD – LUCIE DE WET
EFFORT MEDALS – Gracie D, Kenzie, Sophie, Keiana,
PERFORMANCE AWARD – MATYLDA NATONSKA
ADULT BALLET – MANDY BYNON
ADULT TAP – PIP JENKINS
OUTSTANDING STUDENT – FLORRIE DIGGLE
I love dance